aktualności

22-03-2018

Zabawa z dzieckiem – szukacie podpowiedzi?

To tylko zabawa! – NIE, stanowczo mówimy nie. Zabawa dla dzieci, szczególnie tych najmłodszych to ważne zadanie, dające wiele cennych profitów.

W co się bawić?

28-02-2018

Montessori – skuteczność potwierdzona naukowo!

Wszyscy rodzice przed podjęciem decyzji o edukacji swojego dziecka chcą dowiedzieć się więcej o skuteczności metod i podejścia jakie w danej placówce jest przyjęte. My z własnego doświadczenia mamy wiele przykładów, że program jaki wdrażamy w Żłobku Wesołe Koziołki jest wysoko skuteczny a dzieci rozwijają się przy jego wsparciu bardzo dobrze. Postanowiliśmy jednak zebrać kilka naukowych informacji i przybliżyć jakie wnioski pokazują badania na temat Montessori – na temat stosowania w edukacji metod Montessori.

19-02-2018

Metoda Montessori – trochę historii

Metoda Montessori, edukacja Montessori, pedagogika Montessori – wiele nazw dla jednego podejścia… 

Zacznijmy od historii

Maria Montessori urodziła się w 1870 roku w Rzymie. Jako pierwsza kobieta ukończyła studia medyczne na Uniwersytecie Rzymskim. Doktor Maria Montessori była tym samym jedną z pierwszych kobiet- lekarzy we Włoszech. Była antropologiem, pedagogiem i od 1900 roku wykładała na uniwersytecie. W 1907 roku założyła przedszkole Casa dei Bambini (pol. Dom Dzieci). To właśnie w tej placówce opracowała swoją słynną metodę nauczania.

14-02-2018

Plan dnia w Żłobku

Żłobek zgodnie z wpisem do rejestru żłobków i klubów dziecięcych Miasta Poznania posiada 41 miejsc organizacyjnych. W żłobku realizowany jest program opiekuńczo-pielęgnacyjny i edukacyjny stworzony w oparciu o pedagogikę M. Montessori oraz metodę W. Sherborne.

Bazę programu opiekuńczo-pielęgnacyjnego stanowi plan dnia opracowany w oparciu o zasadę wolności wyboru, zgodnie z fazami rozwojowymi i potrzebami dziecka. Plan dnia PDF